Menu
Your Cart

Satrançta Temel Matlar

Satrançta Temel Matlar
Satrançta Temel Matlar
Satrançta Temel Matlar
Satrançta Temel Matlar
Satrançta Temel Matlar
Satrançta Temel Matlar
Satrançta Temel Matlar
Satrançta Temel Matlar
Satrançta Temel Matlar

Analiz Satranç'ın 37. kitabı Satrançta Temel Matlar 440 sayfalık dev bir kaynak. Kitaplarının öğreticiliğiyle ünlü yazar Antoni Gude sistematik olarak matları incelemekte. Örnekler kolaydan zora gitmekte ve sorular çözdükçe öğrencinin taktik becerileri artmakta. Satranç tahtasında gelebilecek tipik mat konumlarının incelendiği bu kitap kendini geliştiren satranç oyuncuları için çok yararlı.

Kitapta hem anlatımlar hem de örnek sorular bulunmakta. Kitabı çeviren tecrübeli antrenör Özgür Akman

Arka Kapaktan:

“Çok karmaşık ve gizemli bir oyun gibi görünen (ve gerçekten de öyle olan) satrançta, esasen ana hedef oldukça basittir: rakip şahı mat etmek!

Satranç mücadelesinde, mat durumu oyunun her safhasında oluşabilir: açılışta yapılacak bir hatayla hızlı bir mat, oyunortasında düzenlenen bir saldırı sonucu mat veya sadeleşmiş oyunsonu konumunda pek de beklenmeyecek türden bir mat… Dolayısıyla, bu önemli hedefe ulaşabilmek için, taşlarımızı birlik halinde nasıl kullanmamız gerektiğini öğrenmek, her seviyedeki satranç oyuncusunun geliştirmesi gereken bir beceri olur.

Tecrübeli İspanyol yazar Antonio Gude’nin elinizde tutmakta olduğunuz kitabı, satrançta var olan temel mat kalıp ve şablonları ile önemli teknikleri sistematik bir sınıflandırmayla ele alıyor. Bilhassa da taş ikilileriyle gerçekleştirilen matlar, uygulamalarda gözlenen örnekleriyle okurlara açıklamalar eşliğinde sunulmaktadır. Geçmişte iz bırakmış örneklerden, günümüzün modern uygulamalarına kadar yer verilmiş olan 800’den fazla konumla, okurların taktik vizyonlarının geliştirilmesi amaçlanıyor. Paul Morphy’nin meşhur Opera Oyunu’ndan, Magnus Carlsen’in şampiyonluğunu korumasını sağlayan müthiş hamleye ilham veren örneğe kadar, sunulmuş olan onlarca fikirle hücum gücünüze güç katacağınıza emin olabilirsiniz! Dahası mı? Zorluk derecesine göre sıralanmış 300’den fazla alıştırma konumu, kendinizi sınamanız için sizlere güzel bir fırsat tanıyacak!


1- Yazar::Antonio Gude
3- Çeviren::Özgür Akman
4- Dizgi::Alper Efe Ataman
5- Sayfa Sayısı::440
6- Boyut::17 cm x 24 cm


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Model: SK201
Satılan Ürün 60
210,00 TL
Vergiler Hariç: 210,00 TL