Menu
Your Cart

Büyükusta Gibi Oyna

Büyükusta Gibi Oyna
Büyükusta Gibi Oyna
Büyükusta Gibi Oyna
Büyükusta Gibi Oyna
Çok Satan
Büyükusta Gibi Oyna
Büyükusta Gibi Oyna
Büyükusta Gibi Oyna
Büyükusta Gibi Oyna
Büyükusta Gibi Oyna

Büyükusta Gibi Düşün için aşağıdakileri yazmıştık.

Öyle bir oyunortası kitabı düşünün ki bu kitapta anlatılanlar aynı zamanda kitabın yazarı olan ve zamanında sıradan bir Uluslararası Usta olan Kotov'u Büyükustalık seviyesine getirmiş. Kitap ilk çıktığında satranç eğitiminde bir çığır açmış ve kısa sürede tükenmiştir. GM Kotov bu kitap ile Rus Satranç Okulu'nun sırlarını ilk kez batı dünyasına göstermiş diyebiliriz.

Kotov gençlik döneminde satrancını ilerletememekten şikayetçidir. Oyunlarını detaylı inceleyince hesaplama konusunda ciddi sıkıntıları olduğunu anlar. Gereksiz varyantları defalarca hesaplamaktadır ve sık sık zaman sıkışmasına girmektedir. Şunu anlar: Büyükusta gibi düşünememektedir! Kotov Büyükusta gibi düşünmeye başlar ve kısa sürede Büyükusta olur. Sonra da bu yaşadığı süreci kitap haline getirir.

6 kez Türkiye Şampiyonu ve Uluslararası Usta Can Arduman da gençlik yıllarında bu kitap ile tanışır ve kitap sayesinde bir kaç gömlek çok daha iyi satranççı haline gelir. Bu kitaptan o kadar etkilenmiştir ki dil bilmeyen herkesin yararlanmasını arzu ederek bu kitabı çevirmeye başlar. Araya bir sürü şey girer ve ancak 20 yıl sonra arkadaşı FM Can Yurtseven'in yardımıyla kitabın çevirisi tamamlanır.

"1400 - 1900 rating arasında sıkıştım kaldım" diyen oyuncular için bu çok değerli kitabı muhakkak okumanızı öneririz.

Büyükusta Kotov büyük başarı elde eden "Büyükusta Gibi Düşün" kitabında özellikle analiz tekniklerine ağırlık vermişti. Kitap o kadar çok ilgi gördü ki satrançseverler Büyükustaların konumsal değerlendirmeleri ve plan gibi konularda da kitap isteklerinde bulunmaya başladılar.

Bu şekilde doğan "Büyükusta Gibi Oyna" kitabı ile güçlü oyuncuların satranç tahtasına ne gözle baktıklarını anlayabileceksiniz.

ISBN 9786058935419  |  Türkçe  |  239 Sayfa  


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Model: SK65
Satılan Ürün 446
180,00 TL
Vergiler Hariç: 180,00 TL