Mat Kartları

-25% Mat Kartları

Bir soru sorun

Sonuç yok

Dokuz kez Türkiye Kadınlar Şampiyonu, 1993 yılında ise WIM (Kadın Uluslararası usta) unvanını alan ve 21 yıl boyunca satranç milli takım sporcusu (en uzun süreli milli takım kadın sporcusu) olan WIM Nilüfer Çınar Çorlulu'nun hazırladığı Mat Kartları.

Bir ve iki hamlede yapılabilen Mat sorularını içermektedir. Hamlede olan tarafın mat yapabileceği şekilde hazırlanmıştır. Sorular kartlara arkalı önlü olarak yerleştirilmiş olup, her kartta dört farklı mat sorusu bulunmaktadır. Çözüm kartlarında cevapları verilmiştir.

Editörün Yorumu - FM Selim Gürcan

Bir veli ve antrenör olarak çocuklara satrancı sevdirebilmek en önemli iştir. Çocuk kendisini eğlendiren şeyleri sever. Mat kartları ile çocuklar kendilerini tam anlamıyla bir oyunun içinde hissedecekler. Bu kartlara sahip olduktan sonra iki çocuk artık kendi aralarında soru çözme yarışması bile yapabilirler. Örneğin soru çözenin çözemeyeni kartını kazandığını hayal edin. Bundan daha iyi motivasyon düşünemiyorum. Bir süre sonra soruları o kadar çok çözecekler ki cevapları ezberlemiş olacaklar. Hiç sakıncası yok! Artık kalıplar beyinlerine yerleşmiş demektir.

 

Türkçe
64 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 8 x 11 cm 
Ankara, 2013
ISBN : 9786055183073


Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun
106- Satılan ürün sayısı
  • 16,67 TL
  • 12,50 TL
  • KDV Hariç: 12,50 TL

Etiketler: Mat Soruları

İlgili İndirimli Paket