Satranç AçılışlarıBaltık Savunması

e-Posta Yazdır PDF

Baltık Savunması

Satranç Okulu eğitim cd'leri ile açılışları çalışmak artık çok kolay! Türkçe olarak FM Selim Gürcan tarafından seslendirilen derslerde oklar ve dairelerle etkili vurgulama yapılıyor. Ders boyunca sorulan sorular ise derse aktif olarak da katılımınızı sağlayacak.

Baltık Savunması 1.d4 d5 2.c4 ile başlayan Vezir Gambiti'ne karşı az bilinen ilginç bir alternatif.. Siyah 2...Ff5 ile c8 Filinin gelişim sorununu çözüyor ve pek çok varyatta Beyazı zor kararlar almaya zorluyor.

Örnek Dersler

Şah Gambiti -1 Şah Gambiti Cd'sinden

Urusov Gambit -1 Şaşırtan Açılışlar 5 CD'sinden

 

 

Son Güncelleme ( Pazar, 24 Ocak 2010 13:28 ) Devamını oku...
 

Benko Gambit

e-Posta Yazdır PDF

benko_gambit_ufakBenko Gambiti 1.d4'e karşı en atak açılış tercihlerinden biridir. 1.d4 Af6 2.c4 c5 3.d5 b5 hamleleriyle başlayan Benko Gambiti 4.cxb5 a6 ile piyon feda etme düşüncesiyle yapılır. Amaç açılan a ve b hattından g7'ye yerleştirilecek Fil yardımıyla güçlü bir atak sergilemektir. Kasparov, Topalov ve Tal gibi Dünya Şampiyonlarının, Ivanchuk, Adams, Shirov gibi Büyükustaların da silahı olan Benko Gambiti artık siz de oynayabilirsiniz. Türkçe olarak seslendirilen dersler FM Selim Gürcan tarafından anlatılıyor ve ders boyunca tahta üzerinde çizilen oklar ve dairelerle etkili vurgu yapılıyor

Şah Gambiti CD'sinden Örnek Ders:

Şah Gambiti 1


 

Devamını oku...
 

Şah Hint Savunması 2

e-Posta Yazdır PDF

satrancAçılışlar şüphesiz her düzeyde satranççı için çok önemli bir konu. Her oyuncu oyuna olabilecek en iyi şekilde ve stiline uygun bir açılışla başlamak ister. Günümüzde internet ve bilgisayar konusunda bilgi neredeyse sınırsız. Asıl sorun ise size uygun olan bilgiyi anlaşılabilir şekilde elde etmek. Bu amaçla Satranç Okulu açılış repertuvarı cd'lerini siz okuyucularına sunuyor. İlk cd siyahlarla Şah Hint Savunması. 3 saatlik bu cd ile Şah Hint'in temel fikirlerini varyant denizinde boğulmadan öğrenecek ve 2200 elo seviyesinde bir açılış repertuvarına sahip olacaksınız.

Şah Gambiti CD'sinden Örnek Ders:
 
 
 
Devamını oku...
 

Şah Gambiti

e-Posta Yazdır PDF

satrancGambitlerin Şahı olarak adlandırılan "Şah Gambiti" Satranç Okulu Eğitim CD'lerinin yeni konusu. 1.e4 e5 2.f4 hamlesi ile başlayan Şah Gambiti beyazların en saldırgan tercihlerinden biridir. Taktik açıdan kendinizi geliştirmek istiyorsanız Şah Gambiti belli bir dönem kendini geliştirmekte olan satranççılar tarafından denenmeli. Tecrübeli antrenör FM Selim Gürcan tarafından hazırlanan bu eğitim cd'si ile dersleri Türkçe olarak sanal tahta eşliğinde izleyeceksiniz. Artık antrenörüm yok diye şikayet edemezsiniz!

Örnek Ders: Örnek Ders: Şah Gambiti 1

Devamını oku...
 

Şaşırtan Satranç Açılışları 3

e-Posta Yazdır PDF

sasirtan3Satranç Okulu Eğitim Cd'leri ile özel öğretmeniniz her zaman yanınızda! Türkçe flaş eğitim cd'leri sayesinde artık satrancınızı çok daha hızlı geliştirebilirsiniz. Açılışlar satrancın vazgeçilmez ve gün geçtikçe önem kazanan bölümüdür. Oyuna iyi bir şekilde başlamak oyunortasında avantajlı olmak anlamına da gelir. Açılış mücadelesinde rakibi şaşırtabilmek de çok önemlidir. Bu sebeple "Şaşırtan Açılışlar 3" cd'sinde Cochrane Gambit ve Milner Barry Gambit inceleniyor. Tecrübeli antrenör FM Selim Gürcan'ın hazırladığı cd hakkında detaylı bilgiler ve örnek bir ders aşağıda.

Örnek Ders: Urusov Gambit

 

Devamını oku...
 
 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »
Sayfa 1 / 5

Satranç CD'leri

Gitti Gidiyor Güvencesi

Taksitli Satış

Örnek Satranç Dersleri

Son Çıkanlar


143.00 TL
110.00 TL
Kazancınız: 33.00 TL